Dolgu Enjeksiyonu

Ems Plus Beauty, Bu Uygulamayı Anlaşmalı Hekimler ile Gerçekleştirir.

Yüz Dolgusu İle Ameliyatsız Gençleşin!

 

Ameliyatsız estetik uygulamaları içerisinde çok önemli bir yer tutan yüz dolgusu ile kısa sürede gençleşmek, kırışıklıklardan kurtulmak mümkün. Dolgu enjeksiyonları ile krışıklıkların açılması sağlanabildiği gibi ilerleyen yaş ile birlikte yanak, elmacık, şakak bölgelerinde oluşan hacim kayıplarını gidermek dolayısıyla yüzünüze fresh ve genç bir görünüm kazandırabiliyoruz.

Hangi materyaller yüz dolgusu için kullanılmaktadır?

Yüz dolgusu olarak bugün tüm dünyada en sık kullanılan preparatlar hyaluronik asit içeren ürünlerdir. Hyaluronik asit insan vücudunda bulunan bir proteindir ve su tutucu özelliği vardır. İnsan vücudunda bulunan bir molekül olması nedeniyle allerjik reaksiyon olma ihtimali 0 olarak kabul edilir. Yani güvenli bir şekilde vücudun her bölgesinde kullanılabilir. Ürünün su tutucu özelliği sayesinde hacim sağlama ve kırışıklığı açma etkisi son derece başarılıdır.

Kalsiyum hidroksiapatit kullanılan diğer bir dolgu maddesidir ve kalıcılığı 12-18 ay arasında değişim gösterir.
Diğer bir dolgu maddesi metilmetakrilat olarak piyasaya sunulmuştur. Erimeyen ve kalıcı bir dolgu maddesi olan bu ürünün dikkatli kullanılması gerekir.

 

Yüz dolgusu uygulama sonrasında ne kadar sürede erimektedir?

Dolgu enjeksiyonu sonrası kalıcılık ürünün içeriğine göre değişkenlik gösterir. Bu sebeple farklı yüz bölgeleri için farklı dolgu içerikleri kullanılmaktadır. Örneğin elmacık ve yanak dolgusu 18-24 ay kalıcılık gösterirken, dudak dolgusu genellikle 6-9 ayda erimektedir. Yüz dolgusu uygulama tekniği ve bölgenin anatomik özellikleride bu sürenin değişimi üzerinde etkilidir.

Image module

Biz Sizi Arayalım

Uygulamalar Konusunda Uzman Ekibimiz Size Yardımcı Olsun

*

*